Rederijkerskamer Vredewold viert 125 jarig bestaan met openluchtspel

Tolbert – Na 10 jaar is er weer een openluchtspel in Tolbert en deze keer met een feestelijk tintje omdat “Rederijkerskamer Vredewold” 125 jaar bestaat.

Op zaterdag 21 juni om 20.00 uur en zondag 22 juni om 15.00 uur wordt bij de CazemierBoerderij “Camping en Botenverhuur Zoer” opgevoerd met medewerking van het Shantykoor en Flexmusic Woldhoorn uit Tolbert.
Het is een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Herman van der A.

Het stuk gaat over de 3 broers Zoer. Als de grond van deze 3 broers wordt onteigend voor woningbouw, komen ze zonder werk te zitten en dat is niets voor ze. Cornelis, de oudste komt dan met het voorstel een camping te beginnen op de 2 hectare die ze nog over hebben. Albert, de middelste voelt daar niets voor, te meer omdat Cornelis zonder de nodige vergunningen wil werken. Geertman, de jongste van de drie, ziet er wel brood in en samen met Cornelis vormt hij dan ook de directie van de camping … nou, ja camping. 

De spelers zijn:

Cornelis Zoer, campinghouder                          Willem Koehoorn

Albert Zoer, kok                                               Albert Berends

Geertman Zoer, campinghouder                       Tjaard Bouwman

Herbert, postbode                                           Andre Mijnheer

Vrouw Noagel, dorpsgenoot                             Hilda Stroobosscher

Wilma, campinggast                                        Diana van der Graaf

Karin, campinggast                                          Mieke van der Beek

Dienie Pot, campinggast                                   Antje van Bruggen

Wienie Pot, campinggast                                  Anja van Wijk

 

Regie:                                                             Piet de Vries en Jannie Kiemel

Inspicient:                                                       Ria Weerd, Rudi van der Kaap en Robin Bouwman

Souffleur:                                                        Agnes Blaauw

De kaarten kosten € 15,– per stuk en zijn te bestellen via de website www.vredewold.com (LET OP: . com) en druk op de kaartbestelknop.

De organisatie hoopt u te zien op zaterdag 21 juni om 20.00 uur of op zondag 22 juni om 15.00 uur bij de CazemierBoerderij, Hoofdstraat 27, te Tolbert. U kunt voor de tribunes altijd een kussen meenemen. De uitvoering gaat ongeacht het weer door. Bij slecht weer zijn poncho’s misschien een aanrader. Paraplu’s zijn niet toegestaan. Kom, indien mogelijk, zoveel mogelijk op de fiets of lopend.

Reünie
Verder is er op zaterdagmiddag 21 juni voor alle leden, ereleden en oud-leden een reünie in de CazemierBoerderij. Dit is een informele, gezellige bijeenkomst met een hapje en een drankje om met elkaar terug te kijken op een lange toneelhistorie. Alle betrokkenen zijn hier inmiddels persoonlijk voor uitgenodigd. Indien u toch deze uitnodiging heeft gemist en u wilt ook aanwezig zijn op de reünie dan kunt u via de contactpagina op www.vredewold.com een berichtje sturen en dan wordt er alsnog contact met u opgenomen.

   
Back to top button