Uitverkocht concert Matthijs van Nieuwkerk bij sfeervol Podium Nienoord Leek met 1200 bezoekers uit de hele regio

Leek – Matthijs van Nieuwkerk en de Sven Hammond Big Band hebben zaterdag 9 augustus opgetreden bij de sfeervolle locatie van Podium Nienoord midden in het Nienoord bos in Leek. Het concert begon rond 20:30 uur en was onderdeel van de tournee ‘Feelin’ Alright’ waar 10 locaties door heel Nederland worden bezocht.

Uitverkocht met 1200 bezoekers
Alle 1200 kaarten voor het concert waren een week van tevoren uitverkocht. De organisatie had bewust gekozen voor zitplaatsen om een theatereffect te creëren. Het publiek bestond uit lokale bezoekers, veel regionale bezoekers en enkele bezoekers uit het zuiden die meerdere shows van de tournee wilden zien.

Zevende van tien shows
Het optreden in Leek was de zevende van in totaal tien concerten door Nederland. Bij elke show zijn Angela Groothuizen, Nico Dijkshoorn en Han Bennink aanwezig. Tijdens de show in Leek waren gastoptredens van onder andere Bert Visscher, Leif de Leeuw, Marlon, Gianna en Jared. Tijdens dit concert waren ook twee lokale talenten uitgenodigd: de 14-jarige Suze Schoenmaker uit Veendam en de 24-jarige Joris Boerma uit Leeuwarden mochten beiden een optreden geven aan het publiek.

Organisatie tevreden
Haaye de Jonge, voorzitter van Podium Nienoord, spreekt van het grootste concert dat de vrijwilligersorganisatie van totaal 15 personen tot nu toe heeft georganiseerd. “Wij zijn flabbergasted dat we dit hebben kunnen en mogen realiseren op ons mooie Podium Nienoord op deze unieke locatie in het bos”, aldus De Jonge. Hij vervolgt: “Dat er veel mensen vanuit de regio op dit concert afgekomen zijn vinden we niet erg, we zijn juist blij dat we hiermee een groter en breder publiek kunnen trekken en we zetten ons daarnaast in om het podium te behouden. Waar mensen dan vandaan komen vinden we minder belangrijk.”

Fred van Kruining, manager van ‘Feelin’ Alright’, noemde deze locatie in Leek een “tegekke” en prees de opbouw en samenwerking met de vrijwilligers. Volgens hem zijn alle shows intiem, met uitzondering van het concert bij Soestdijk waar 4.500 mensen aanwezig waren.

Meer evenementen gepland
Podium Nienoord organiseert volgende week een concert van Shirma Rouse en Douwe Bob en gaat voor volgend jaar, naast het vaste ‘Sunday in the Park’, weer twee grote evenementen organiseren.

Lees ook: Shirma Rouse en Douwe Bob brengen Soul in the Park naar Leek

Foto’s: Jordi Haverdings/InfoLeek.nl

 

   
Back to top button