
Leek – Mariël Miedema, de beste speelster van het vorige damestoernooi, verricht komende zaterdag de aftrap van het 38e Leekster Voetbalgala. Voor het eerst begint het Gala met het vrouwentoernooi.
Miedema van titelhouder Marum was zelf ook een beetje verrast dat ze de aftrap mocht nemen. ‘Ik doe dit jaar niet mee,’ zegt de in het dagelijks leven bewegingsagoog voor ouderen bij Zinn. ‘Ik wil wel gaan kijken, want het is een leuk toernooi.’ Ze zou de aftrap samen doen met Hendrik Rozema van de winnaar van het mannentoernooi, ONR, maar hij kon niet. Mariël vindt de aftrap een mooie promotie voor het damesvoetbal. Of Marum de titel zal prolongeren is de vraag.
Zaalvoetballiefhebber
‘Myrthe van der Veen is ook gestopt, maar desondanks heeft Marum nog een goed team. Voor mij zijn verder Roden, dat zich versterkt heeft, en VEV’67 favoriet.’ Ze volgt ook het herentoernooi. ‘Ik ben een echte zaalvoetballiefhebber. Maar het voorspellen bij de mannen is lastig, omdat ik niet alles bijhoudt van hun competities. ‘Marum staat er altijd wel. Roden ook en VEV’67. Ik zet daar FC Grootegast ook bij. Misschien gaat Grootegast wel winnen.’
Zestien damesreams
Mariël Miedema zal de bal laten rollen op veld 1 bij de wedstrijd Zuidhorn-Zevenhuizen. De wedstrijd begint om 18.00 uur in het Sportcentrum. Op het damestoernooi heeft debutant Donkerbroek/Makkinga moeten afzeggen. GVAV Rap. neemt de plaats in. Zestien damesteams zullen strijden voor een plek in de tweede ronde. Dinsdag 16 december start het herentoernooi.
Speeldata:
Zaterdag 13 december Vrouwen 1e ronde
Dinsdag 16 december B-toernooi
Vrijdag 19 december A-toernooi 1e ronde
Zaterdag 20 december A-toernooi 1e ronde
Maandag 22 december A-toernooi 1e ronde
Zaterdag 27 december Vrouwen 2e ronde
Maandag 29 december A-toernooi 2e ronde
Dinsdag 30 december A-toernooi 2e ronde
Zaterdag 3 januari Gala-avond
Voor meer informatie: www.lvgala.nl






