Veel gelezen

Busverkeer Groningen en Drenthe wordt stilgelegd vanwege code oranje; school en kinderopvang starten later (Update)

Regio – Update 21:05 uur: Scholengeenschap rsg de Borgen heeft de starttijd van de lessen op alle vestigingen verschoven. Hieronder lees je de starttijd per locatie:

Esborg: 11.00 uur
Lindenborg: 10:45 uur
Nijeborg: 10:45 uur
Ronerbog: 10:45 uur
Woldborg: 10:45 uur

Update 19:20 uur: Stichting Quadraten heeft de ouders van leerlingen van verschillende basisscholen laten weten dat morgenvroeg rond 07:15 uur besloten wordt of het noodzakelijk is om de scholen later te openen.

Update 17:43 uur: Kinderopvangorganisatie SKSG heeft laten weten dat vanwege de weersverwachting in combinatie met code oranje alle kinderopvang locaties de deuren tot 10:30 uur gesloten houden.

SKSG laat aan een bericht aan de ouders/verzorgers weten: “We verzoeken je om je kind(eren), indien mogelijk, thuis te houden. Lukt dat niet? Dan bieden we vanaf de reguliere starttijd noodopvang aan. Je hoeft geen aan- of afmelding te doen. Kinderen die naar de noodopvang gaan, blijven de hele dag op deze locatie.”

Noodopvang locaties van SKSG zijn: 

  • Beijum: Rode Pimpernel
  • Meerstad en Engelbert: 
    • Meerstad: Groenewei en Vlinderwei
    • Engelbert, Krullevaar, Waterviolier: Krullevaar
  • Korrewegwijk: Merdeka en Klavertje 3
  • Centrum: UMCG
  • Oosterpoort en omgeving: Dolfijn en Kastanjeplein
  • Helpman: DoReMi 
  • Corpus den Hoorn: Battello en Klavertje 6
  • Rivierenbuurt: Poolster KDV
  • Hoogkerk en Vinkhuizen: Flonkersteen en Toermalijn
  • Oosterpark: IKC Borgman en Baloe
  • Selwerd/Paddepoel/Tuinwijk en Reitdiep: Melkweg
  • Lewenborg: Paddeltje
  • Zuidhorn: Pinokkio en Noordster
  • Leek en Tolbert: Vlindertuin
  • Grootegast en omgeving: Grootegast

Gepubliceerd 13:31 uur: In verband met slechte weersomstandigheden en code oranje rijden alle buslijnen in Groningen en Drenthe dinsdagavond vanaf 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur niet. Dat melden de vervoerders in de regio.

De maatregel is genomen om de veiligheid van reizigers en personeel te waarborgen. Door het weer is het niet verantwoord om het busverkeer te laten doorgaan. De vervoerders zijn voornemens om woensdag 4 februari de dienstregeling vanaf 10.30 uur weer op te starten. Of dit daadwerkelijk lukt, is afhankelijk van de weersontwikkeling en de veiligheid op de weg.

Veiligheid voorop
Reizigers wordt geadviseerd om alternatief vervoer te regelen en hun reis kort voor vertrek te controleren via 9292.nl. De vervoerders vragen om begrip voor de overlast en benadrukken dat veiligheid vooropstaat.

   
Back to top button