Drie weekenden afsluitingen op A7 tussen Leek en Groningen wegens groot onderhoud; ‘per weekend één rijrichting afgesloten’

Groningen – Rijkswaterstaat voert in april en mei 2026 groot onderhoud uit aan de A7 tussen Hoogkerk en Groningen. De werkzaamheden zijn verspreid over drie weekenden, waarbij per weekend één rijrichting tussen Leek en Groningen is afgesloten.

Planning afsluitingen
Het eerste weekend loopt van vrijdag 17 april 20.00 uur tot maandag 20 april 06.00 uur. In dat weekend is de A7 van Leek richting Groningen afgesloten ter hoogte van Hoogkerk. Het tweede weekend, van vrijdag 1 mei 20.00 uur tot maandag 4 mei 06.00 uur, is de rijbaan van Groningen richting Leek afgesloten. Hetzelfde geldt voor het derde weekend, van vrijdag 8 mei 20.00 uur tot maandag 11 mei 06.00 uur.

Omleiding en extra reistijd
Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer omgeleid. Gele borden en tekstkarren langs de weg geven actuele informatie over de afsluitingen en omleidingsroutes. Weggebruikers wordt geadviseerd rekening te houden met extra reistijd.

Werkzaamheden
Het onderhoud bestaat onder meer uit het vervangen van het asfalt door stiller dubbellaags zeer open asfaltbeton (ZOAB), het vervangen van vangrails, het vernieuwen van het hemelwaterafvoersysteem en het aanbrengen van nieuwe wegmarkeringen.

Meer informatie
Actuele informatie over hinder op de route is beschikbaar via de website van Rijkswaterstaat. Vragen of opmerkingen over de werkzaamheden kunnen worden ingediend via het contactformulier van Rijkswaterstaat.

   
Back to top button