
Leek – De Lions Club organiseert op zaterdag 16 mei opnieuw de Badeendenrace in Leek. Het is de derde keer op rij dat de actie wordt gehouden om geld op te halen voor lokale goede doelen.
De opbrengst van de Badeendenrace gaat dit jaar naar Voedselbank Westerkwartier, Project KunstImpuls voor kinderen van 2 tot 12 jaar en Scouting Nienoord. Lions is wereldwijd actief en met meer dan 1,4 miljoen leden de grootste service-organisatie. De leden zetten zich vrijwillig in om anderen te helpen onder het motto ‘We Serve’.
Eendjes te water bij De Wiecken
De badeendjes gaan zaterdag 16 mei om 14:00 uur te water ter hoogte van De Wiecken in Leek. Met een verreiker worden de eendjes van grote hoogte in het water gegooid. Alle badeendjes hebben een uniek nummer. Bij de finish ligt een boot van waaruit de notaris de volgorde van binnenkomst noteert. De brandweer van Leek zorgt indien nodig voor extra stroming in het water.
Kans op prijzen
Iedere badeend is gekoppeld aan een lotnummer. De eigenaren van de eerste dertig eendjes die over de finish komen vallen in de prijzen. Onder de prijzen bevinden zich onder meer een LED-tv, airfryer, PlayStation, kortingsbonnen, dinerbonnen en boodschappentassen.
Sponsoren betrokken
Ook veel lokale sponsoren zijn betrokken bij de race. Deze zijn zichtbaar op de zogenoemde sponsoren-eenden die aan weerszijden van de racebaan dobberen.
Eendjes nog verkrijgbaar
Bij aankoop wordt bepaald welk lotnummer bij welk eendje hoort. Vier eendjes kosten €10 en een los eendje kost €3. Eendjes zijn nog verkrijgbaar via deze website. Voorzitter Henk van Roon hoopt op mooi weer tijdens de Badeendenrace in Leek. “Het zou ontzettend mooi zijn als we de opbrengst van vorig jaar kunnen overtreffen.”








