
Niebert – Bosbrandweer Noord-Nederland heeft er een bijzonder voertuig bij. Vrijdag 2 oktober presenteerde het korps een bosbrandweerwagen van het type CCFS met een Sides opbouw. Dit model is speciaal uitgerust voor het bestrijden van natuurbranden. Volgens de stichting zal de brandweer hier in de toekomst steeds vaker mee te maken krijgen. Het voertuig krijgt het roepnummer 01-3942.
Nog in opbouw
De nieuwe 01-3942 is momenteel nog in opbouw en wordt klaargemaakt om komend seizoen paraat te staan. Het bijzondere aan de wagen is de hoeveelheid water: dit voertuig heeft 6.000 liter aan boord. De meeste brandweerwagens die in Nederland worden ingezet bij natuurbranden, moeten het met 2.000 liter minder doen.
Rijdend blussen
Daar blijft het niet bij. De wagen heeft een 4×4-aandrijving en kan rijdend blussen. Ook kan hij op plekken komen waar veel andere voertuigen niet kunnen komen. Daarnaast is hij te gebruiken als tankwagen om water te verplaatsen. Het voertuig is echt gemaakt voor natuurbrandbestrijding.
Franse hulp afgelopen zomer
Dat de Franse brandweerwagen in Niebert is beland, is geen toeval. Afgelopen zomer schoot Frankrijk Nederland te hulp met dit type voertuig. Het korps wilde daarna graag een bijdrage leveren aan natuurbrandbeheersing en -bestrijding. Het aanschaffen van een tankautospuit naar Frans voorbeeld was daarvoor de meest logische stap. Frankrijk werd afgelopen zomer maandenlang geteisterd door hevige bosbranden, en dat was voor het bosbrandweerkorps een extra reden om over de grens te kijken. De Fransen hebben veel expertise op gebied van natuurbrandbeheersing en de wagen is ook naar die maatstaven gebouwd.
Goed voorbereid
Het is belangrijk dat Nederland natuurbranden kan bestrijden en beheersen, maar vooral ook kan voorkomen. Met het nieuwe blusvoertuig is de bosbrandweer goed voorbereid op de toekomst. Zestien procent van Nederland is natuur, en dat wil het korps graag zo houden.












