
LEEK – Burgemeester Berend Hoekstra van Leek is op de vingers getikt door de interne klachtencommissie van de gemeente. Volgens de commissie heeft Hoekstra er veel te lang over gedaan om een klacht van actiegroep FrisLeek te beantwoorden.
Op vakantie
Acht weken later was de vraag nog niet beantwoord, onder meer door de vakantie van een ambtenaar. FrisLeek diende daarop een klacht in. Hoekstra erkent dat hij in de fout is gegaan en heeft zijn excuses aangeboden.
Nieuwe procedure
De interne klachtencommissie stelt voor om de procedure aan te passen: leden van het college van B en W moeten zich in de toekomst bij gesprekken laten vergezellen van ambtenaren. Die kunnen dan notulen maken. De gemeenteraad van Leek neemt daarover woensdag een beslissing.
Bron: RTV Noord