Verrassende zetten bij Schaakclub Leek tijdens interne competitie

Leek – Op vrijdag 13 oktober werd de vierde ronde van de interne competitie gespeeld bij schaakclub Leek.

Tijmen Hofstra verstevigde zijn koppositie door Pieter Doller te verslaan. Pieter kreeg met wit geen grip op Tijmens openingsvariant. Een ver opgerukte zwarte f pion verlamde het witte spel, en in het resulterende eindspel waren Pieters toren en 2 paarden geen partij voor de toren en twee lopers van Tijmen.

Aldert-Jan Keessen stond tegen Kees Praagman in de opening iets minder, maar Kees miste in een cruciale fase een paar keer de beste voortzetting. Aldert-Jan profiteerde optimaal en noteerde een vol punt. Gerwin Fokkema zette met wit Huib Matthijsse vanuit de opening vol onder druk. Huib verdedigde zich lange tijd goed, maar liet toen zomaar een loper instaan, die Gerwin met een toren op c8 met schaak en damewinst kon slaan.

Leuke partij
Gerrit Bies en Marijn Swemmer hadden een redelijk dichte stelling waarin Marijns stukken wat beter opgesteld stonden. Toen Gerrit zijn koningsvleugel pionnen wat te optimistisch naar voren schoof wist Marijn met een paar krachtzetten de witte stelling te verpulveren. Jos Luchtenberg en Hidde van Viegen speelden een leuke partij, waarin de stelling lang in evenwicht was. Maar toen Hiddes toren in een penning door de witte dame belandde kon hij die niet goed verdedigen.

Gelijk opgaande strijd
Ook Tobias van Essen en Sander Bolhuis hadden lang een gelijk opgaande strijd. Maar toen Sander zijn koningsvleugel verzwakte met f6 kreeg Tobias aanknopingspunten en dat werd Sander fataal. Sebastiaan de Jong had een vrije ronde, maar kon nog een leuke vrije partij tegen Jan-Arie Stokhorst spelen, zodat hij niet helemaal voor niets uit Marum was gekomen.

Tijmen gaat op kop, Aldert-Jan is nu tweede, en Pieter derde, Gerwin is opgerukt naar de 4e plaats.

   
Back to top button