BBB haalt één derde van de stemmen in de gemeente Westerkwartier, gevolgd door CU, PvdA, Groenlinks en CDA

Opkomst dit jaar ruim 10% hoger dan in 2019

Westerkwartier – Tijdens de Provinciale Statenverkiezingen van 2023 blijkt uit de voorlopige einduitslag dat BBB (BoerBurgerBeweging) één derde van de stemmen heeft gekregen vanuit de gemeente Westerkwartier. Om precies te zijn 33,1%. Dit is, net als in vele andere gemeentes in Nederland, de grote winnaar van deze verkiezingen.

De opkomst van dit jaar in onze gemeente zit op 70,3%. Dit was in 2019 nog 59,9%. Het CDA en de ChristenUnie waren de grootste partijen, maar beide partijen moeten het met flink wat stemmen minder doen. CU daalt van 16,4 naar 10,3 procent en het CDA van 13,7 naar 6,2 procent. Van FvD, vier jaar terug de derde partij, is ook weinig meer over. Vorig jaar kreeg het 10,9 procent van de stemmen, dit jaar 2,3.

Voor alle overige resultaten van onze gemeente en de provincie, zie RTV Noord.

Back to top button