Stoptober campagne start 1 oktober: 28 dagen stoppen met roken en vapen

Landelijk – Op 1 oktober begint Stoptober, de jaarlijkse landelijke campagne die rokers uitdaagt om 28 dagen lang te stoppen met roken en vapen. De organisatie roept dit jaar iedereen op om deelnemers te ondersteunen.

Krachtig effect van samen stoppen
Marieke Wijninga, gezondheidsbevorderaar bij GGD Groningen, benadrukt de kracht van collectief stoppen. “Steun en begrip van de omgeving werkt motiverend en helpt stoppers echt om succesvol te stoppen”, aldus Wijninga. Uit onderzoek blijkt dat deelnemers die 28 dagen volhouden vijf keer meer kans hebben om blijvend te stoppen.

Initiatief voor iedereen
Jaarlijks nemen tienduizenden mensen deel aan de campagne. Longfonds directeur Károly Illy stelt dat het initiatief gezondheidswinst oplevert voor stoppers en bijdraagt aan een gezonde opvoeding van jongeren. “Jongeren worden door de tabaksindustrie meedogenloos verslaafd gemaakt, vooral door vapes. We moeten samen het stoppen positief aanmoedigen”, zegt Illy.

Iedereen kan supporter zijn: vrienden, familie, bedrijven, verenigingen en organisaties. Kijk ook op: https://stoptober.nl/steun-stoppers/

Ondersteuning via app en zorgverlening
Deelnemers kunnen de Stoptober-app downloaden voor dagelijkse motiverende berichten, tips voor lastige momenten en voortgangsregistratie. Stoppers hebben toegang tot coaching, nicotinevervangers en medicijnen op recept, vergoed door zorgverzekeraars.

Kijk voor meer informatie op stoptober.nl of op ikstopnu.nl.

Groei sinds 2014
Stoptober werd in 2014 voor het eerst in Nederland georganiseerd. In elf jaar hebben meer dan 600.000 mensen deelgenomen. De campagne is inmiddels populairder geworden dan het traditionele stopmoment op 1 januari.

De campagne is een initiatief van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), de Hartstichting, KWF en Longfonds, in samenwerking met Trimbos-instituut en GGD GHOR Nederland.

   
Back to top button