Aqualero Leek-Roden schittert met vier teams op eenuursestafette in Hoogezand

Hoogezand – Zwemclub Aqualero Leek-Roden was afgelopen zaterdag met vier teams aanwezig bij de jaarlijkse eenuursestafette in zwembad De Kalkwijck in Hoogezand.

Het concept
Bij de eenuursestafette nemen teams van zes tot tien zwemmers het gedurende precies één uur tegen elkaar op. Teamleden wisselen elkaar continu af: zodra een zwemmer 50 meter heeft afgelegd, duikt de volgende teamgenoot het water in. Het team dat binnen het uur de grootste totaalafstand zwemt, wint. De gehele zaterdag werden tien rondes van één uur gezwommen, wat zorgde voor een drukte van belang in het zwembad.

Vier teams, brede vertegenwoordiging
Aqualero verscheen aan de start met twee gemengde jeugdteams (onder 13 en onder 17 jaar) en twee masterteams, waarmee de club in verschillende leeftijdscategorieën goed vertegenwoordigd was. De teams toonden zowel het talent als de diversiteit binnen de vereniging.

Derde plaats voor masterteam
Masterteam Aqualero 4 eindigde als derde in de categorie masters gemengd. De snelste gemiddelde tijd was voor een jongeman van het jeugdteam onder 17 jaar, terwijl de meest consistente zwemmer een heer van het gemengde masterteam was. Traditioneel werden de teams na afloop door een professionele fotograaf op de foto gezet. De hele vereniging kijkt al uit naar de volgende editie van het evenement.

   
Back to top button