Groningse4Daagse vandaag door West-Groningen; Nienoord-route afgelast vanwege hitte

Groningen – De tweede editie van de Groningse 4daagse is dinsdag van start gegaan. Na een succesvolle eerste editie, waarbij de wandelaars dwars door Nienoord liepen, keert het wandelevenement terug met vier dagen vol energie, ontmoeting en trots op de provincie. Het evenement duurt van 4 tot en met 7 augustus 2026.

De 30-kilometer route

Aanpassingen vanwege hitte
De organisatie besloot om de langste afstand op de openingsdag in te korten vanwege de hitte. Lopers die oorspronkelijk 40 kilometer zouden lopen, moesten in plaats daarvan verplicht de 30 kilometer afleggen. Daarnaast werden de starttijden van alle afstanden met een uur vervroegd. Initiatiefnemer André Pater lichtte toe dat de 30-kilometerlopers, inclusief de lopers die oorspronkelijk de 40 kilometer zouden doen, tussen half zes en half zeven van start gingen. De 20-kilometerlopers gingen van start tussen half zeven en negen uur. Lopers van de 40 en 30 kilometer mochten er ook voor kiezen om dinsdag de kortste afstand van 20 kilometer te lopen, zonder dit vooraf door te geven aan de organisatie. De aanpassingen hadden geen invloed op de medaille die deelnemers aan het einde ontvangen en golden vooralsnog alleen voor dinsdag.

Archieffoto 2025: Enkele enthousiaste lopers op de laan achter het Familiepark 

Dag 1: de Scholten route
De route van dinsdag, de Scholten route, voert door het westen van Groningen en is vernoemd naar Willem Albert Scholten, een bekende Groningse industrieel die een grote rol speelde bij de aanleg van het Stadspark. Scholten schonk het park destijds aan de stad Groningen en het geldt tegenwoordig als een van de bekendste groene plekken van de stad. Tijdens de route wandelen deelnemers door het Stadspark en komen ze langs het monument van Scholten zelf. Ook doorkruist de route het natuurgebied De Onlanden. De route staat bekend om natuur, historie, rust en mooie uitzichten aan de westkant van Groningen.

Lees ook: Groningse4Daagse vandaag door West-Groningen; Nienoord-route afgelast vanwege hitte

Eerste lopers onderweg
De eerste lopers gingen om 05.30 uur van start op de Grote Markt en liepen die dag 30 kilometer. Tussen 06.30 en 09.00 uur mochten ook de 20-kilometerlopers beginnen. André Pater van de organisatie was eveneens op de Grote Markt aanwezig; zijn wekker ging die ochtend iets na 04.00 uur. Tegen RTV Noord zei hij dat het weliswaar erg vroeg was, maar dat het alles waard is. Volgens hem is de beste wekker een mooi evenement als dit, en stond hij daardoor meteen op. Het eerste wat hij deed, was alles nog een keer doorlopen en het weerbericht bekijken.

Pater liet weten dat de organisatie die dag 3.300 deelnemers aan de start verwachtte, tegenover 1.400 vorig jaar. Hij noemde zich daar erg blij mee. Tegelijkertijd gaf hij aan het ook spannend te vinden, omdat het de eerste dag van het evenement was, het weer erg warm zou worden en het aantal wandelaars was verdubbeld.

   
Back to top button