
Leek – De gemeenteraad van Westerkwartier heeft besloten een aanvullend onderzoek te laten doen naar de exploitatie en exploitatiemogelijkheden van Zwemkasteel Nienoord. Met de resultaten hiervan kan de raad in het voorjaar van 2027 besluiten of het Zwemkasteel een structurele subsidieverhoging krijgt en hoe het een goede toekomst kan krijgen. Daarnaast heeft de raad ingestemd met een incidentele subsidie van 450.000 euro.
Onderzoek naar toekomstperspectief
Het aanvullende onderzoek moet inzicht geven in het toekomstperspectief van het zwembad, de relatie tot andere voorzieningen op het landgoed en het bredere aanbod van zwemgelegenheden in de omgeving. De resultaten worden verwacht in het eerste kwartaal van 2027 en vormen de basis voor verdere besluitvorming over de toekomst van het Zwemkasteel.
Lees ook: Zwemkasteel Nienoord financieel in zwaar weer; gemeente keert €150.000 extra subsidie uit
Incidentele subsidie van 450.000 euro
Zwemkasteel Nienoord vroeg afgelopen zomer om een incidentele subsidie van 450.000 euro, die de exploitant nodig heeft om op korte termijn aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Het college besloot in de zomer al 150.000 euro van dat bedrag uit te keren, wat ruimte gaf voor zorgvuldige besluitvorming in het voorjaar van 2027. Tijdens de raadsvergadering van 23 september stemde de raad in met het volledige bedrag van 450.000 euro.
Gemeente blijft in gesprek met exploitant
De gemeente blijft in gesprek met exploitant Stichting Landgoed Nienoord. Samen bekijken zij welke maatregelen alvast genomen kunnen worden om het exploitatietekort te verkleinen en de inkomsten te laten groeien.










