Folder verkoper Fabian gaat na 12 jaar voor de Albert Heijn in Leek te hebben gestaan terug naar Roemenië

Leek – Iedere klant van de Albert Heijn in het centrum van Leek heeft hem wel eens naast de ingang zien staan, Fabian Canalas. De folder verkoper die inmiddels al 12 jaar, dag in dag uit, de Riepe folder (meer informatie onderaan dit artikel) verkocht aan een grote groep vaste klanten.

Aanstaande donderdag staat hij voor het laatst voor de winkel in Leek, Fabian gaat na 16-jaar terug naar zijn geboorteland Roemenië. Daar kan hij nu aan het werk op een boerderij vlakbij zijn dorp in het Noordwesten van Roemenië. Fabian is dit werk gaan doen om geld te verdienen voor zijn vrouw en drie kinderen, twee zoons van respectievelijk 4 en 18 en een dochter van 14. De laatste jaren ging hij 1 of 2 keer per jaar terug naar Roemenië om zijn gezin te zien. Als Fabian niet voor de winkel stond had hij andere bijbaantjes of verbleef hij in zijn caravan op de camping in Westerbroek.

Erg fijne en oplettende man
Hetty Buikema, filiaalmanager van de Albert Heijn gaat Fabian zeker missen voor de winkel, “Hij was echt een hele fijne en oplettende man. Zo bracht hij zelfs mijn fietssleutel naar binnen als ik die was vergeten op slot te zetten. Daarnaast hielp Fabian ons personeel met de winkelkarretjes en hielp hij klanten met boodschappen inladen.” Of er een vervanger komt voor Fabian, weet Hetty nog niet, maar als het zo is dan hoopt ze wel dat het net zo’n vriendelijke man is.

Afscheid nemen
Dat Fabian gewaardeerd werd bleek ook uit de vele bedankjes die hij vandaag en de afgelopen dagen al gekregen heeft. Veel van zijn klanten komen langs om afscheid te nemen. Zo werd er tijdens ons interview een tas vol met cadeaus neergezet voor zijn kinderen en bedankte de vrouw Fabian. In de jaren dat hij voor de winkel stond brachten klanten hem de koffie bij de deur en maakten ze een praatje.

De Riepe
De Riepe is het maandelijkse straatmagazine voor Noord-Nederland en informeert lezers over onderwerpen die op straat leven. De Riepe – het Groningse woord voor stoep – probeert zo de kloof tussen dak- en thuislozen en ‘gewone’ burgers te verkleinen. De Riepe is een initiatief van WerkPro en wordt geproduceerd in samenwerking met InspireMedia. Bij het maken van de straatkrant spelen participeren en het opdoen van werkervaring een belangrijke rol. Alle taken die komen kijken bij het maken van een (straat)krant kunnen door deelnemers met een traject worden gedaan. Mensen die dak- of thuisloos zijn verkopen de straatkrant, waarbij 90 cent van de verkoopprijs van €2,10 voor de verkoper is.

Foto’s: Jordi Haverdings & Jelte Haumersen/InfoLeek.nl

 

   
Back to top button