
Leek – Na een succesvolle eerste editie keert de Omloop van Leek terug op paaszondag 5 april. Vrouwen en mannen strijden opnieuw op landgoed Nienoord, waarbij de organisatie er wederom een dag voor het hele gezin van wil maken met activiteiten als springkussens en uitnodigende terrassen.
Uitdagend parcours met gravelstrook
De renners en rensters rijden een compact parcours van vier kilometer per ronde. De Burchtlaan is als gravelstrook van zeshonderd meter in het parcours opgenomen, wat de omloop extra uitdagend maakt. De vrouwen rijden 25 ronden, goed voor een totaal van honderd kilometer.
Openingswedstrijd Kalas Topcompetitie
De vrouwenwedstrijd is dit jaar de openingswedstrijd van de Kalas Topcompetitie van de KNWU. Een peloton van circa honderd rensters, met teams uit Nederland en België, komt aan de start. Onder de deelneemsters zijn rensters die zich voorbereiden op koersen als Parijs-Roubaix, de Amstel Gold Race, de Tour de France Femmes en de Simac Ladies Tour.
Programma
De mannen starten om 10.30 uur en finishen omstreeks 12.45 uur. Het startschot voor de vrouwen klinkt om 13.30 uur, met een verwachte finish rond 16.00 uur. Beide wedstrijden starten en finishen bij Borg Nienoord. Gezocht wordt naar een opvolger voor winnaar Rick Ottema bij de mannen en Sanne van Heel bij de vrouwen.








