Rens (9) plaatst zich voor NK schaken na derde plaats

Leek – Op zaterdag 3 januari werd het persoonlijk jeugdkampioenschap schaken voor de D-categorie (tot en met 12 jaar) gespeeld. Aan het toernooi deden 17 jeugdschakers mee, die streden om NOSBO-titels en NK-tickets.

Vier spelers uit Leek
Schaakclub Leek was vertegenwoordigd door Rens, Frank, Robin en Pieter. Het deelnemersveld was sterk, maar Rens verraste door na drie ronden met 3 uit 3 bovenaan te staan.

Gedeelde eerste plaats
Uiteindelijk eindigde Rens met 5,5 uit 7 op een gedeelde eerste plaats. Na snelschaakpartijen om de titel werd hij derde, waarmee hij zich plaatste voor het NK.

Extra knap voor 9-jarige
De prestatie is extra knap, omdat Rens pas 9 jaar oud is en het NK bedoeld is voor 11- en 12-jarigen.

Ook andere spelers scoren punten
Frank behaalde 3,5 punt, Robin eindigde met 3 punten en Pieter met 2 punten. De spelers uit Leek kijken terug op een geslaagde dag.

   
Back to top button